Späť

Alba má Good Design

Čalouněná kolekce designéra Alexandera Guflera, kterou TON poprvé představil v loňském roce na veletrhu Salone del Mobile, získala další ocenění. Patří mezi vítěze kategorie Nábytek 67. ročníku Good Designu, nejstarší soutěže svého druhu na světě.

„Po titulu German Design Award 2018 Winner a ocenění Nejlepší nový nábytek z výstavy Designblok je Good Design dalším potvrzením toho, že se nám práce na první celočalouněné kolekci povedla. Kromě designéra na tom mají obrovskou zásluhu kolegové z výroby, zejména čalouníci, " uvedl Jan Juza, marketingový ředitel značky TON. Alba totiž bezpochyby boduje také svým zpracováním a komfortem, na kterém se kromě precizního šití podílí i taštičkové pružiny a PUR pěna. Technologie, využívaná u ortopedických matrací, umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži.

"Pocházím z Itálie, proto zřejmě vyhledávám kvalitní jídlo, pití a podniky. Jejich atmosféra a filozofie mě plně inspirovala,“ řekl designér Alexander Gufler. Kolekce proto kombinuje nadčasovost s řadou svěžích detailů. "Pojícím prvkem je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku," dodal Gufler. Gastronomie se prolnula také do názvu novinky. Alba je odkazem na italské město v oblasti Piemont, které je známé produkcí lanýžů.

O ocenění

Good Design je nejstarší a nejprestižnější světové ocenění svého druhu. Vzniklo v roce 1950 v Chicagu a každoročně jej pořádá muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie. Pokrývá nové výrobky, které byly navrženy a vyrobeny v Evropě, Asii, Africe, Severní a Jižní Amerika, ve více než dvaceti kategoriích.

Alexander Gufler

Alex se narodil v italském městečku Merano, dnes však působí ve Vídni. Studium zahájil na škole pro klenotníky v německém Pforzheimu, od roku 2003 se však začal orientovat na průmyslový design. Vystudoval jej na Univerzitě užitého umění ve Vídni pod vedením prof. Bořka Šípka, prof. Rosse Lovegrovea, prof. Hartmuta Esslingera a prof. Paola Piva. Od roku 2004 spolupracoval na projektech v AWS Design Vienna. Absolvoval také výstavy v Kolíně, Pure Austrian Design v rámci výstavy BLICKFANG v Tokyu, 100% East – Designfair v Londýně a Pure Austrian Design na Designbloku v Praze a Barceloně. Pro TON kromě kolekce Alba navrhl také úspěšnou rodinu produktů Merano, stůl Lasa a stůl Stelvio.