Späť

Lounge křeslo Split získalo titul Red Dot

TON opět získal jedno z nejvýznamnějších světových ocenění za design. Po křeslu Merano, oceněném v roce 2011, titul Red Dot od dnešního dne patří také lounge křeslu z unikátní kolekce Split. Model designéra Arika Levyho společnost představila na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Porotu zaujal v kategorii Produktový design, do které se v tomto roce přihlásilo rekordních 5 214 výrobků.

 

Od počátku byla moje myšlenka vzít minulost a převést ji do budoucnosti,“ popsal motiv při tvorbě kolekce Arik Levy, který se plně inspiroval tradičními výrobními postupy ručního ohýbání dřeva, které se v Bystřici pod Hostýnem používají od roku 1861. „Split se zrodil z myšlenky ohýbání. Ale ne způsobem, který se dělá obyčejně, ale dává mu nový tvar. Dřevo je rozděleno na dvě části a každá ohnuta jiným směrem,“ dodal Levy. Kolekce je tak první na světě, která ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva používá jako designový a zároveň plně funkční element. „Kromě lounge křesla do ní patří ještě židle, barová židle ve dvou výškách a křeslo,“ dodává ředitel marketingu TON, Jan Juza

Subtilní lounge křeslo má zvýšenou zádovou opěrku a komfortní ergonomii sedáku. Kromě detailu rozštěpeného dřeva je zajímavé také detailem švu na vrchní straně opěráku a područek, který zdobí speciální lemování. Jako materiál pro výrobu konstrukce se používá buk, nebo jasan. K očalounění je možné si vybírat z pestré škály odstínů a materiálů. „Vývoj kolekce byl opravdu náročný. Jsme pyšní, že naši technologové a ohýbači tuto výzvu zvládli,“ řekl Juza.