Späť

Národní cena za architekturu pro Kafé Varšava s židlemi TON

Nejlepší „Architektonický design, drobná stavba a umělecké dílo v architektuře“ vznikl podle poroty letošního ročníku Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu v libereckém Kafé Varšava. Autoři návrhu ze spolku Zachraňme kino Varšava, Petr Hubáček, Zuzana Koňasová, Ondřej Pleštil a Jiří Žid, použili v interiéru tradiční i nové designové židle značky TON.

Zrenovovaný a otevřený interiér kavárny, v hlavním foyer budovy kina z roku 1922, je první krok v procesu renovace objektu. „K původnímu interiéru jsme přistupovali velmi citlivě, ctili jsme původní hodnoty architektury budovy a nové prvky jsme proto navrhovali sebevědomé, solidní a s tím, aby vytvořily vyrovnaný celek s původním art-decovým interiérem,“ popsala Zuzana Koňasová. Tento postup ocenila i porota prestižní české soutěže. Zároveň vyzdvihla fakt, že se proces rekonstrukce uskutečňuje díky velké pomoci sponzorů a také obrovskému nadšení spolku Zachraňme kino Varšava i dobrovolníků.

Hosté si zde mohou vychutnat kávu, vyslechnout přednášky či besedy na židlích TON. Konkrétně se jedná o modely IronicaBanana křeslo One

Photo: Aleš Jungmann, Petr Šmídek, Roman Dobeš