Späť

První ocenění pro novou Albu. Křeslo získalo titul German Design Award 2018 Winner

Celočalouněná kolekce Alba designéra Alexandera Guflera obdržela ocenění v první mezinárodní soutěži. Křeslo, které TON poprvé představil letos v dubnu na veletrhu Salone del Mobile, uspělo v soutěži German Design Award 2018. Odborná porota mu udělila titul Winner.

"Máme velkou radost, že kromě zákazníků zaujala Alba také odborníky. Cenu totiž udělují pouze projektům, které jsou pro německý a mezinárodní designový trh průlomové," uvedl Jan Juza, marketingový ředitel značky TON. Alba tuto podmínku bezpochyby splňuje. Její tvary totiž kombinují nadčasovost a zároveň řadu svěžích detailů. "Pojícím prvkem kolekce je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku," popsal novinku designér Alexander Gufler. Kromě designu Alba boduje také komfortem. Při čalounění se totiž používají taštičkové pružiny a PUR pěna. Tato technologie, využívaná u ortopedických matrací, umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností tak Alba obstojí také v restauračních či hotelových prostorách.

Gastronomie se prolnula také do názvu novinky. Alba je totiž odkazem na italské město v oblasti Piemont, které je známé produkcí lanýžů. Kromě křesla kolekce obsahuje také židli a lounge křeslo.