Späť

TON podporuje festival MAKE CITY v Berlíně

Společnost TON se stala partnerem prvního ročníku berlínského festivalu architektury a urbanismu MAKE CITY. Ten startuje 11. června a potrvá do 28. června. Návštěvníkům nabídne na 125 eventů, přednášek, prohlídek či výstav.

 

„V Berlíně se vyvíjejí architektonické a urbanistické prototypy, které rozšiřují hranice územního plánovaní a zpochybňují konvenční procesy navrhování. Proto jsme do města pozvali tvůrce z řad architektonické scény, kreativního průmyslu, občanských skupin, místních iniciativ, politických sdružení i Berlíňanů, aby spolu vedli rozhovor o nových modelech výstavby města a participačních strategiích,“ představila festival jeho zakladatelka Francesca Ferguson.

Program bude zaměřen na tři okruhy. Prvním je „Městské společné veřejné prostory“, se zaměřením na městskou krajinu a její navrhování. Dalším je „Městský život a práce“, který představí špičkový mix městských pracovních prostorů, bytové architektury a nových modelů bydlení. Poslední oblast zahrne „Městské otevřené zdroje: Společné navrhování“ a bude pokrývat diskusi o udržitelném a inovativním územním plánování.

Podrobný program je k dispozici na  www.makecity.berlin. Vstup na všechny pořádané akce je zdarma, nicméně je nutné se kvůli omezenému počtu míst předem zaregistrovat na webových stránkách.