Späť

Tram a Merano získaly titul German Design Award – Nominee 2014

Dva designové produkty společnosti TON byly oceněny v prestižní mezinárodní soutěži German Design Award 2014. Židle Tram a křeslo Merano byly odbornou komisí na tuto cenu jmenovány a získaly titul German Design Award Nominee 2014.

O umístění rozhodovala komise složená z 30 expertů oblasti podnikání, vzdělaní i vědy. „Porota shledala všechny položky v soutěži na velmi vysoké úrovni. Samotná nominace na German Design Award tak představuje zvláštní uznání kvality designu,“ prohlásil výkonný ředitel soutěže Lutz Dietzold. „Velmi si toho vážíme. Každé takové ocenění potvrzuje, že jsme se rozhodli jít správným směrem,“ komentoval umístění marketingový ředitel TONu Jan Juza.

Merano Alexandera Guflera již získalo Red Dot Design Award a Good Design. Dominantními prvky křesla jsou dvě osově se křížící ohnuté překližky, sloužící jako sedák a zádová opěrka. Navzdory těmto ohybům nohy popírají tradiční tvary produktů TON a zůstaly zcela rovné. Použité materiály zaručují stabilitu a pevnost při zachování nízké hmotnosti.  

Pro novinku roku 2013, židli Tram designéra Thomase Feichtnera, se jedná o první ocenění. Model je výjimečný propojením technologie využívané více než 150 let se současným designem a také svým konstrukčním zpracováním. Vznikl skloubením tvarovaného sedáku a klasických ohybů z kulatiny. Konstrukci pak zjednodušuje využití zádově opěrky zároveň jako spoje nohou, a proto již nejsou použity žádné jiné podpěry. Židle je k dispozici i ve verzi s područkami, která ještě více zvýrazňuje unikátní technologii ručního ohýbání.  

Ocenění

German Design Award 2014 je mezinárodní ocenění pořádané German Design Council. Jeho cílem je identifikovat, prezentovat a ocenit produkty či projekty, které jsou jedinečnými designovými trendy s vysokou kvalitou. Vyhlášení se uskuteční během Ambiente, International Frankfurt Fair, v únoru 2014.