späť

Intro restaurant - Kuopio, Finland

Ve finském městě Kuopio byla po rozsáhlé rekonstrukci otevřena na podzim roku 2014 restaurace a bar Intro. Autorem nového pojetí prostor je Joanna Laajisto Creative Studio z Helsinek. Prostory o celkové rozloze 450 m2 rozdělili na restauraci s 50 místy pro sezení na jedné straně a noční klub o stejné velikosti na straně druhé.

Interiér restaurace je koncipován do jemné palety barev, která se promítá do volby čalounění. Převážně strohé a čisté linie doplňků jsou v některých místech postaveny do kontrastu ke tmavým grafickým prvkům na stěnách. Vzor podlahy v jednom barevném tónu přináší do prostoru geometrický prvek, aniž by jej tím přehnaně zatěžoval. Celkově restaurace působí světle a velmi vzdušně. 

Na stranu klubu vede 11 metrů dlouhý betonový bar, stojící před bílou cihlovou zdí. Celá zóna je oproti zbytku místnosti vyvýšená a je z ní dobrý výhled do zbytku prostoru. Ten přirozeně rozdělují zakázkově vyrobené lavice. Cílem bylo vytvořit uvolněnou a neformální atmosféru, kterou navozují také měkká křesla, umístěná na betonové podlaze.  

Pojítkem obou prostor jsou kromě barvy a vzorů čalounění dva modely rodiny židlí Merano od společnosti TON, které nedávno získaly ocenění iF Design. Židle a barová židle designéra Alexandera Guflera spojují spodní konstrukci z masivního dřeva s harmonickými tvary ohýbané překližky v sedáku a opěrce. Díky použité výrobní technologii jsou velmi lehké a neobsahují žádné šrouby či kovové části. Židle a barová židle Merano získaly kromě iF Desgin Award také ocenění German Design Award 2015 Special Mention. Do celého setu patří ještě křeslo. To společnost TON představila v roce 2010 a získala za něj hned několik mezinárodních ocenění, mezi kterými nechyběl Red Dot Design Award či Good Design.

Produkty v realizácii