späť

Strudls - Vienna, Austria

Na začátku roku 2016 se ve vídeňském 7. okrsku otevřelo bistro Strudls. I když se podnik zaměřuje na místní kuchyni, sezónní nabídku a lokální suroviny, klasicky vypadající štrůdl v nabídce nenajdete. Záviny, ale třeba i polévky či saláty jsou interpretovány ve svěžím, současném duchu.

Ten se přenáší také do vizuálního konceptu prostor, které vypracovalo interdisciplinární studio .MEGATABS architects. Zvláštní důraz byl kladen na podlahu. Tvoří ji ručně vyráběná cementová španělská dlažba ve tvaru šestiúhelníků, motivem, který se objevuje také v logu podniku. Prostor z něj adaptoval zároveň i barevné pojetí – souhru bílé a šedé barvy. Z podlahy vyrůstá stejně vizuálně pojatý bar, který se tak stává pojítkem a ústředním bodem prostoru. 

Druhým vizuálně dominantním materiálem je dubové dřevo. Je použito jako vrchní panel u pultu a také u židlí a barových židlí Merano značky TON, které navrhl mladý italský designér žijící ve Vídni, Alexander Gufler. Produkty svým neobvyklým tvarem, vycházejícím z kombinace masivního dřeva s harmonickými tvary ohýbané překližky v sedáku a opěrce, posilují jedinečný vzhled celého interiéru. Pocit tepla, který dřevo nabízí, se na pak odráží také v tónu osvětlení. Zabezpečuje jej série industriálních vintage lamp, rozesetých po stropu.

Produkty v realizácii