Přejít k obsahu Přejít k menu Přejít k vyhledávání

Ton představuje novou vizuální identitu: z loga mizí židle, přichází kruh

Po dvaceti letech jsme se rozhodli pro změnu vizuální identity. Novinek bude několik: název firmy se přestává psát kapitálkami. Z loga také zmizela proslulá židle č. 14, symbol ohýbaného nábytku, která však upomíná pouze na část našeho portfolia výrobků. Novým ústředním prvkem loga se stalo prostřední písmeno „o“, které je inspirováno kruhem.

MicrosoftTeams-image (45)

Sádlík je stroj vyvinutý v Bystřici pod Hostýnem 

Ten má několik významů: může symbolizovat nejen ohyb dřeva, ale i udržitelnost, dokonalost a rodinný kruh, u kterého často figurují naše produkty – ať už židle, nebo stoly či doplňky. Hlavní inspirace u kruhového prvku v logu však pochází od stroje zvaného „sádlík“. Ten byl vyvinut v Bystřici pod Hostýnem, kde Ton stále sídlí, v polovině minulého století, a stal se klíčovým strojem pro ohýbání dřeva na sedáky a nožní spoje. Symbolizuje tak naši inovativnost. 

Logo

Logo navrhl pro Ton rakouský designér Ewald Neuhofer a dopracovalo ho vídeňské studio Bueronardin. S novou vizuální identitou také představujeme písmo Matter SQ od Martina Váchy z české písmolijny Displaay. Jedná o písmo s jemným, hřejivým nádechem, což je způsobeno živými tvary a diagonálními terminály. Také je lépe čitelné v elektronické podobě, což potěší návštěvníky nového webu Tonu. 

Vylepšený konfigurátor zaujme propracovaností 

Webové stránky byly postaveny na základě analýzy požadavků sales a resellerů Tonu po celém světě. Proto obsahují interaktivní konfigurátor nábytku, kde je možné si nastavit přesně variantu produktu, jakou zákazník chce včetně barvy, typu dřeva a čalounění.  Stránky ale obsahují také množství fotografií z historie a z fascinujícího příběhu výroby pomocí ohýbání dřeva, dodnes nepřekonané techniky, která se neobejde bez lidských rukou.

dsc08990

Nová vizuální identita firmy zahrnuje nové barvy a látky, které nekopírují rychle měnící se módní trendy, ale spíše vystihují podstatu firmy. Tyto barvy jsou navíc snadněji kombinovatelné mezi sebou. Autorka barevného konceptu, visual manager Zuzana Piliarová, hledala inspiraci přímo v areálu společnosti. Vybrala barvy, které odrážejí charakter výroby – modrou podle triček svých kolegů v továrně, cihlovou podle budov starého závodu a zelenou se žlutou podle okolní přírody, která ji neustále inspiruje. 

Ton sídlí v srdci Evropy, v České republice 

Výroba v Bystřici pod Hostýnem má dlouhou historii, která začala už v roce 1861 založením továrny na výrobu ohýbaného nábytku v Bystřici pod Hostýnem, v srdci Evropy. Zde založil německý inovátor Michael Thonet vlastní podnik společně se svými syny, kteří po jeho smrti pokračovali v rozvoji společnosti. Továrna v Bystřici pod Hostýnem se pyšní nepřerušenou výrobou ohýbaného nábytku na jednom místě víc než 160 let, což ji řadí mezi unikáty v tomto segmentu. Výroba celého produktu také zůstává dodnes plně v České republice.  

BpH2

Buďte první, kdo se doví o našich novinkách.

Přidejte se k nám!