Přejít k obsahu Přejít k menu Přejít k vyhledávání

Oprava nábytku Ton

Postaráme se o renovaci produktů značky Ton, historického ohýbaného nábytku a rákosového výpletu. To vše díky týmu, který v naší továrně v Bystřici pod Hostýnem čerpá ze zkušeností práce se dřevem po několik generací.

TON-rákos-výroba-HR-110


TON-rákos-výroba-HR-101

Oprava výpletu

Výplety mohou mít podobu rákosového koberce zapracovaného do drážky, nebo jsou tvořeny ručním vyplétáním jednotlivých vláken. V obou případech je základní surovinou velmi pevný vnější plášť přírodního ratanového stonku. Ten se následně ručně třídí, krájí a zapravuje.

Pokud u produktu chcete od původního výpletu upustit, je možné jej nahradit čalouněním nebo vyměnit celé sedadlo za hladké. U opěradel tyto změny možné nejsou. Pevnost výpletu lze zvýšit tzv. podsíťováním, což pomáhá lépe rozkládat tlak a zároveň se prodlouží životnost výrobku. U ručního vyplétání však podsíťování není možné.

calunenieLR-28


calunenieLR-24 (1)

Renovace nábytku

Vyměníme opotřebované čalounění včetně výplně, obrousíme opotřebený povrch a naneseme nový lak nebo olej, případně vyměníme poškozené vruty. Jestliže výrobku chybí jedna nebo více částí, můžeme se, pokud to bude možné, postarat o to, aby znovu plnil svůj účel.

Čalounění výrobku se postupem času opotřebovává. Vrátíme jej do původního stavu, vyměníme výplň, produkt očalouníme Vámi dodaným materiálem, nebo látkou či kůží z našeho aktuálního portfolia.
Zastaralý povrch produktu obrousíme a dáme mu tak zpět jeho přirozený odstín, potom jej dokončíme olejem nebo lakem. K renovaci můžeme použít i tmavší odstíny moření anebo pigmentové barvy.
Produkty, které nemohou sloužit kvůli chybějící části, mohou být znovu opraveny tak, abychom jim navrátili jejich předchozí účel.

Potřebujete pomoci s opravou vašeho nábytku?

Pokud chcete opravit svůj produkt TON/Thonet, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře. Vezměte prosím na vědomí, že musíte připojit fotografii produktu s jasným pohledem na poškození. Bez fotografie a kontaktních údajů nás nelze kontaktovat.